Wszystkie iluzje świata

Przestraszyłam się, że poznam cały świat. Wszystkie wschody i zachody słońca. Każde spojrzenie wieczności na czas. Znać będę każdy wzór ażurowego nieba i każde kłamstwo zamienione bezczelnie w jawne oburzenie. Każde podwójne wiązanie i niuanse wszystkich przyczyn. Usłyszę każdy szept, każdą myśl i każde pragnienie zatopione w niejasności nieświadomości. Ogarnę wzrokiem cień wszechświata, kładący się wyraźnie na ziarnie doskonałym. Tysiące perspektyw jak w układance ułoży całość absolutną.

Wszystkie iluzje świata roztrzaskam o twardy kamień rzeczywistości. Skaleczę się o bezwzględną granicę poznania. Usunę alternatywy i relatywność.

I pozbędę się wstydu hamującego. Lęków wszelakich. Oporów, blokad i wahań. Złudzeń nadziei głupiej. Gniew wyrzucę i zazdrość, a rany zabliźnię, jakby nie istniały nigdy.

Wszystkie książki świata wyrecytuję z pamięci i każde zdanie przeczytam, choćby nigdy nie musnęło go pióro. Hipotezy rozbiorę z hipotetyczności, a pytaniom wydrę niepewność.

Potencjał zamienię w realizację, zaś rozwój stanie się bytem dokonanym. Przeszłość w ramionach przyszłości szeptać będzie teraźniejsze prawdy.

Zabraknie argumentu. Zabraknie sensu. Doskonałość odbierze prawo do kolejnego ruchu. Dokona się. Nie będzie kolejnego stopnia na szczycie.

Przestraszyłam się.

photo-1445771832954-9c7fb748f214

Reklamy

10 uwag do wpisu “Wszystkie iluzje świata

 1. ….że niby, jak osiągnę cel, to nie będę miał po co żyć… zawsze będzie jakiś kolejny… no nie rozumiem tej filozofii… przecież zawsze jest jakiś kolejny stopień na szczycie….

  Polubione przez 1 osoba

  1. 🙂 Jesteś w stanie wyobrazić sobie stan, że osiągnąłeś już wszystko? Wszystkie stopnie? Nie ma nic więcej do poznania. Proces zatrzymał się, dotarł do końca. Osiągnąłeś to wszystko, o czym wielu marzy, nie czując satysfakcji z bycia w procesie. I co wtedy?

   Polubione przez 1 osoba

   1. Czasem strach sprawia,że rezygnujemy z planów.Świadomość,że bać się to najzupełniej normalne,że pomimo tego można działać-mnie to pomaga! 🙂

    Polubione przez 2 ludzi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.