O mnie

Nazywam się Elżbieta Brodnicka. Skończyłam Psychologię Stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracuję jako psycholog – konsultant dowódcy w jednostce wojskowej oraz w Stowarzyszeniu Stricte w Szczecinie.

Uwielbiam czytać, malować, pisać, poznawać fascynujących i inspirujących ludzi, słuchać muzyki i tańczyć. Lubię chodzić po „krzaczorach”  i patrzeć w niebo. Lubię wczesne poranki. A Ty?

MOJE DOŚWIADCZENIE I DROGA ZAWODOWA:

Pracuję z osobami dorosłymi, którzy borykają się z kryzysami życiowymi, stratą,  depresją, lękiem, niesatysfakcjonującymi relacjami z innymi, którzy czują, że potrzebują życiowych zmian. Specjalizuję się w pracy z kobietami (prowadziłam liczne warsztaty rozwojowe dla kobiet (także podczas Festiwalu dla Kobiet PROGRESSteron w Krakowie), współpracowałam z firmą Kobieta i Rozwód w Szczecinie, która zapewnia kompleksową opiekę kobietom w sytuacjach okołorozwodowych). Zdecydowanie jednak nie unikam pracy z mężczyznami, pracuję bowiem w jednostce wojskowej, gdzie przeważa płeć męska. Ponieważ nasi żołnierze często uczestniczą w misjach zagranicznych, temat traumy, zaburzeń adaptacyjnych czy lękowych jest mi dobrze znany. Widząc duże zapotrzebowanie, zajęłam się również tematem bliskim każdemu człowiekowi – czyli radzeniem sobie ze stresem. Wśród prowadzonych przeze mnie zajęć właśnie te są najbardziej wyczekiwane przez żołnierzy (którzy zdyscyplinowani jak nigdy, już przed ich rozpoczęciem leżą  „na baczność” na przyniesionych ze sobą karimatach). Również poza środowiskiem wojskowym, prowadzone przeze mnie od ponad dwóch lat Warsztaty Relaksacyjne mają swoich stałych uczestników.

Gdy ktoś  pyta mnie o obszar pracy najbardziej bliski mojemu sercu, zawsze odpowiadam, że jest to praca ze stratą.

Pojęcie to możemy rozumieć zarówno w kontekście żałoby po śmierci najbliższych, jak i  bardziej szeroko, np. w kontekście rozstania, porzucenia, rozwodu, utraty dotychczasowych ról społecznych czy rzeczywistości, pracy, zdrowia czy sprawności. Przeżywanie straty jest bardzo trudnym i nieprzyjemnym czasem dla każdego. Nie chodzi tu jednak o to, aby tych trudności uniknąć, jest to bowiem zupełnie naturalna i potrzebna reakcja, z którą człowiek ma szansę poradzić sobie bez niczyjej pomocy. Czasem jednak, na skutek różnych okoliczności, proces radzenia sobie ze stratą może zostać zaburzony – w ogóle się nie zacząć, lub zablokować, uniemożliwiając normalne funkcjonowanie. To jest moment, kiedy warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy specjalistycznej.

W  zakresie pracy ze stratą szkoliłam się m.in. pod okiem specjalisty od interwencji kryzysowej dr Wandy Badury-Madej. Również jako biegły sądowy specjalizowałam się w tym trudnym temacie, badając ludzi, którzy sami uczestniczyli lub stracili bliskich w tragicznych wypadkach, pożarach, napaściach lub innych traumatycznych zdarzeniach.

Psychologiem jestem od ponad 12 lat. Studiowałam na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Przez pierwsze lata doświadczenie zawodowe zdobywałam w Krakowie,  m.in. w Szpitalu Psychiatrycznym im. J. Babińskiego, w Polskim Związku Niewidomych, Ośrodku Wychowawczym dla Osób Z Niepełnosprawnością Umysłową, Krakowskim Ośrodku Programów Profilaktycznych, współpracując z licznymi fundacjami czy stowarzyszeniami.

Od ponad 7 lat pracuję w Szczecinie. Poza pracą w 5 Pułku Inżynieryjnym jestem związana ze Stowarzyszeniem Stricte, gdzie pracuję terapeutycznie z osobami dorosłymi. Przez wiele lat współpracowałam z sądami, jako biegły sądowy.

Stale podnoszę kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach, kursach i konferencjach. Obecnie jestem w trakcie Całościowego Kursu Psychoterapii organizowanego przez Wrocławską Fundację Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii. Kurs posiada akredytację Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Regularnie uczestniczę w superwizji. Pracuję w nurcie psychodynamicznym, bliskie są mi także założenia psychologii egzystencjalnej.

Jeżeli ktoś z Was zastanawia się nad podjęciem pracy terapeutycznej lub uzna, że przedstawione powyżej trudności brzmią dla niego znajomo i chciałby się umówić na konsultację, zapraszam serdecznie do kontaktu.

CENNIK:

konsultacja psychologiczna (50 min.) 120 zł

terapia indywidualna (50 min.) 120 zł

oraz

Warsztaty Relaksacyjne (2 godz.) 50 zł

Kontakt poprzez  formularz kontaktowy w zakładce Kontakt
lub drogą mailową: znaczeniacienia@wp.pl, albo telefonicznie: 501746870.

Konsultacje, sesje terapeutyczne i warsztaty odbywają się w siedzibie Stowarzyszenia Stricte przy Al. Wojska Polskiego 54/3 w Szczecinie.

Jeżeli chcecie zapoznać się z opiniami pacjentów lub podzielić się swoją opinią, możecie to zrobić na portalu Znany Lekarz.

Elżbieta Brodnicka

Zdjęcie – Wojciech Lisowski https://www.facebook.com/fotorgafszczecinlisowski/

Reklamy

12 uwag do wpisu “O mnie

  1. Chodziłem po krzacZorach na całym świecie. Dziś zbyt jestem wolny (w zacieniu dot. przemieszczanie się ☺)
    Dziesiątki a może setki tysięcy ludzi poznanych powierzchołki i dogłębnie na całej ziemi. A do dziś niewiele o Nich wiem.😕
    Ciekawy kontakt/Ty/ Dla kogoś kto urodził się i większość życia spędził w ukochanym Szczecinie 😊 a w dodatku od kilku lat próbuje uwierzyć że dla swoich terapeutów nie jest tylko procedurą.😊

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.