O mnie

Nazywam się Elżbieta Brodnicka. Skończyłam Psychologię Stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracuję jako biegły sądowy, psycholog – konsultant dowódcy w jednostce wojskowej oraz w Stowarzyszeniu Stricte w Szczecinie.

Kocham czytać, malować, pisać, poznawać fascynujących i inspirujących ludzi, słuchać muzyki i tańczyć. Uwielbiam chodzić po „krzaczorach”  i patrzeć w niebo. Lubię wczesne poranki. A Ty?

 

MOJE DOŚWIADCZENIE I DROGA ZAWODOWA:

Pracuję z osobami dorosłymi, którzy borykają się z kryzysami życiowymi, depresją, lękiem, niesatysfakcjonującymi relacjami z innymi, którzy czują, że potrzebują życiowych zmian. Specjalizuję się w pracy z kobietami (prowadziłam liczne warsztaty rozwojowe dla kobiet (także podczas Festiwalu dla Kobiet PROGRESSteron w Krakowie), od niedawna współpracuję z firmą Kobieta i Rozwód, która zapewnia kompleksową opiekę kobietom w sytuacjach okołorozwodowych). Zdecydowanie jednak nie unikam pracy z mężczyznami! Pracuję przecież w jednostce wojskowej, gdzie przeważa płeć męska. Ponieważ nasi żołnierze bardzo często uczestniczą w misjach zagranicznych, temat traumy, stresu pourazowego (PTSD), zaburzeń adaptacyjnych czy lękowych jest mi dobrze znany. Widząc duże zapotrzebowanie, zajęłam się również tematem bliskim każdemu człowiekowi – czyli radzeniem sobie ze stresem. Wśród prowadzonych przeze mnie zajęć właśnie te są najbardziej wyczekiwane przez żołnierzy (którzy zdyscyplinowani jak nigdy, już przed ich rozpoczęciem leżą  „na baczność” na przyniesionych ze sobą karimatach). Również poza środowiskiem wojskowym, prowadzone przeze mnie od ponad roku Warsztaty Relaksacyjne mają swoich stałych uczestników.

Gdy ktoś  pyta mnie o obszar pracy najbardziej bliski mojemu sercu, zawsze odpowiadam, że jest to praca ze stratą.

Pojęcie to możemy rozumieć zarówno w kontekście żałoby po śmierci najbliższych, jak i  bardziej szeroko, np. w kontekście rozstania, rozwodu, utraty dotychczasowych ról społecznych czy rzeczywistości, pracy, zdrowia czy sprawności. Przeżywanie straty jest bardzo trudnym i nieprzyjemnym czasem dla każdego. Nie chodzi tu jednak o to, aby tych trudności uniknąć, jest to bowiem zupełnie naturalna i potrzebna reakcja, z którą człowiek ma szansę poradzić sobie bez niczyjej pomocy. Czasem jednak, na skutek różnych okoliczności, proces radzenia sobie ze stratą może zostać zaburzony – w ogóle się nie zacząć, lub zablokować, uniemożliwiając normalne funkcjonowanie. To jest moment, kiedy warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy specjalistycznej.

W  zakresie pracy ze stratą szkoliłam się m.in. pod okiem specjalisty od interwencji kryzysowej dr Wandy Badury-Madej. Również jako biegły sądowy specjalizowałam się w tym trudnym temacie, badając ludzi, którzy sami uczestniczyli lub stracili bliskich w tragicznych wypadkach, pożarach, napaściach lub innych traumatycznych zdarzeniach.

Psychologiem jestem od ponad 11 lat. Studiowałam na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Przez pierwsze lata doświadczenie zawodowe zdobywałam w Krakowie,  m.in. w Szpitalu Psychiatrycznym im. J. Babińskiego, w Polskim Związku Niewidomych, Ośrodku Wychowawczym dla Osób Z Niepełnosprawnością Umysłową, Krakowskim Ośrodku Programów Profilaktycznych, współpracując z licznymi fundacjami czy stowarzyszeniami.

Od ponad 6 lat pracuję w Szczecinie. Poza pracą w 5 Pułku Inżynieryjnym, współpracą z sądami oraz firmą Kobieta i Rozwód, jestem związana ze Stowarzyszeniem Stricte, gdzie prowadzę warsztaty (m.in. z radzenia sobie ze stresem, komunikacji interpersonalnej, rozwojowe dla kobiet) oraz pracuję indywidualnie z klientami.

Stale podnoszę kwalifikacje uczestnicząc w różnorodnych szkoleniach, kursach i konferencjach. Obecnie jestem w trakcie Całościowego Kursu Psychoterapii organizowanego przez Wrocławską Fundację Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii. Kurs posiada akredytację Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Regularnie uczestniczę w superwizji.

Jeżeli ktoś z Was uzna, że warto skorzystać z prowadzonych przeze mnie warsztatów, lub przedstawione powyżej trudności brzmią dla niego znajomo i chciałby się umówić na konsultację, zapraszam serdecznie do kontaktu.

Kontakt poprzez  formularz kontaktowy w zakładce Kontakt
lub drogą mailową: znaczeniacienia@wp.pl, albo telefonicznie: 501746870).

Konsultacje, sesje i warsztaty odbywają się w siedzibie Stowarzyszenia Stricte przy Al. Wojska Polskiego 54/3 w Szczecinie.

Elżbieta Brodnicka
Zdjęcie – Wojciech Lisowski https://www.facebook.com/fotorgafszczecinlisowski/
Reklamy

12 uwag do wpisu “O mnie

  1. Chodziłem po krzacZorach na całym świecie. Dziś zbyt jestem wolny (w zacieniu dot. przemieszczanie się ☺)
    Dziesiątki a może setki tysięcy ludzi poznanych powierzchołki i dogłębnie na całej ziemi. A do dziś niewiele o Nich wiem.😕
    Ciekawy kontakt/Ty/ Dla kogoś kto urodził się i większość życia spędził w ukochanym Szczecinie 😊 a w dodatku od kilku lat próbuje uwierzyć że dla swoich terapeutów nie jest tylko procedurą.😊

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.