O mnie

Nazywam się Elżbieta Brodnicka. Skończyłam Psychologię Stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

MOJE DOŚWIADCZENIE I DROGA ZAWODOWA:

Pracuję z osobami dorosłymi, którzy borykają się z kryzysami życiowymi, stratą, depresją, lękiem, niesatysfakcjonującymi relacjami z innymi, którzy czują, że potrzebują życiowych zmian. Specjalizuję się w pracy z kobietami (prowadziłam liczne warsztaty rozwojowe dla kobiet (także podczas Festiwalu dla Kobiet PROGRESSteron w Krakowie), współpracowałam z firmą Kobieta i Rozwód w Szczecinie, która zapewnia kompleksową opiekę kobietom w sytuacjach okołorozwodowych). Zdecydowanie jednak nie unikam pracy z mężczyznami, przez wiele lat pracowałam bowiem w jednostce wojskowej, gdzie przeważała płeć męska. Ponieważ żołnierze często uczestniczyli w misjach zagranicznych, temat traumy, zaburzeń adaptacyjnych czy lękowych jest mi dobrze znany. Widząc duże zapotrzebowanie, zajęłam się również tematem bliskim każdemu człowiekowi – czyli radzeniem sobie ze stresem. Wśród prowadzonych przeze mnie zajęć właśnie te były najbardziej wyczekiwane przez żołnierzy (którzy zdyscyplinowani jak nigdy, już przed ich rozpoczęciem leżeli  „na baczność” na przyniesionych ze sobą karimatach). Również poza środowiskiem wojskowym, prowadzone przeze mnie przez kilka lat Warsztaty Relaksacyjne miały swoich stałych uczestników.

Gdy ktoś  pyta mnie o obszar pracy najbardziej bliski mojemu sercu, zawsze odpowiadam, że jest to praca ze stratą.

Pojęcie to możemy rozumieć zarówno w kontekście żałoby po śmierci najbliższych, jak i  bardziej szeroko, np. w kontekście rozstania, porzucenia, rozwodu, utraty dotychczasowych ról społecznych czy rzeczywistości, pracy, zdrowia czy sprawności. Przeżywanie straty jest bardzo trudnym i nieprzyjemnym czasem dla każdego. Nie chodzi tu jednak o to, aby tych trudności uniknąć, jest to bowiem zupełnie naturalna i potrzebna reakcja, z którą człowiek ma szansę poradzić sobie bez niczyjej pomocy. Czasem jednak, na skutek różnych okoliczności, proces radzenia sobie ze stratą może zostać zaburzony – w ogóle się nie zacząć, lub zablokować, uniemożliwiając normalne funkcjonowanie. To jest moment, kiedy warto pomyśleć o skorzystaniu z pomocy specjalistycznej.

W  zakresie pracy ze stratą szkoliłam się m.in. pod okiem specjalisty od interwencji kryzysowej dr Wandy Badury-Madej. Również jako biegły sądowy specjalizowałam się w tym trudnym temacie, badając ludzi, którzy sami uczestniczyli lub stracili bliskich w tragicznych wypadkach, pożarach, napaściach lub innych traumatycznych zdarzeniach.

Posiadam kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe. Studiowałam na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Przez pierwsze lata doświadczenie zawodowe zdobywałam w Krakowie,  m.in. w Szpitalu Psychiatrycznym im. J. Babińskiego, w Polskim Związku Niewidomych, Ośrodku Wychowawczym dla Osób Z Niepełnosprawnością Umysłową, Krakowskim Ośrodku Programów Profilaktycznych, współpracując z licznymi fundacjami czy stowarzyszeniami.

Następnie pracowałam w Szczecinie, gdzie przez wiele lat byłam psychologiem – konsultantem dowódcy do spraw profilaktyki psychologicznej w 5 Pułku Inżynieryjnym, współpracowałam z sądami, jako biegły sądowy, byłam związana ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Rozwoju Psychicznego Stricte.

Obecnie prowadzę prywatną praktykę terapeutyczną w Krakowie.

Stale podnoszę kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach, kursach i konferencjach. Ukończyłam Całościowy Kurs Psychoterapii organizowany przez Wrocławską Fundację Ochrony Zdrowia Psychicznego i Rozwoju Psychoterapii. Kurs posiada akredytację Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Regularnie uczestniczę w superwizji. Pracuję w nurcie psychodynamicznym, bliskie są mi także założenia psychologii egzystencjalnej.

W wolnych chwilach uwielbiam czytać, malować, pisać, poznawać inspirujących ludzi, słuchać muzyki i tańczyć. Lubię wczesne poranki.

Jeżeli ktoś z Państwa zastanawia się nad podjęciem pracy terapeutycznej lub uzna, że przedstawione powyżej trudności brzmią dla niego znajomo i chciałby się umówić na konsultację, zapraszam serdecznie do kontaktu.

CENNIK:

konsultacja psychologiczna (50 min.) od 160 zł

terapia indywidualna  (50 min.) od 160 zł

konsultacje i terapia dla pacjentów z zagranicy – kwota ustalana indywidualnie w zależności od kraju

oraz

Warsztaty Relaksacyjne (2 godz.) – obecnie zawieszone do odwołania

Kontakt poprzez  formularz kontaktowy w zakładce Kontakt
lub drogą mailową: znaczeniacienia@wp.pl, albo telefonicznie: 501746870.

Konsultacje i sesje terapeutyczne odbywają się w gabinecie przy ul. Szlak 65/914 w Krakowie.

Jeżeli chcecie zapoznać się z opiniami pacjentów lub podzielić się swoją opinią, możecie to zrobić na portalu Znany Lekarz.

119705228_625671021475844_1581852010216248937_n

Zdjęcie – Wojciech Lisowski https://www.facebook.com/fotorgafszczecinlisowski/

18 uwag do wpisu “O mnie

 1. Chodziłem po krzacZorach na całym świecie. Dziś zbyt jestem wolny (w zacieniu dot. przemieszczanie się ☺)
  Dziesiątki a może setki tysięcy ludzi poznanych powierzchołki i dogłębnie na całej ziemi. A do dziś niewiele o Nich wiem.😕
  Ciekawy kontakt/Ty/ Dla kogoś kto urodził się i większość życia spędził w ukochanym Szczecinie 😊 a w dodatku od kilku lat próbuje uwierzyć że dla swoich terapeutów nie jest tylko procedurą.😊

  Polubione przez 1 osoba

  1. Jestem Mistrzem Świata W Ilości Strat. Poczynając od ojca zastrzelonego w grudniu 70tego właśnie w Szczecinie. Poprzez stratę życia (śmierć kliniczna gdy miałem 24 lata), strat kochantcg kotow i ludzi, do straty zdrowia i pokoju ducha. Zaburzenia, afektywne, głównie emocje nag którymi panowałem całe życie, a już nie potrafię. Będę gościem ale bywam wredny i krytyczny 😜

   Polubione przez 1 osoba

 2. Zyczę sukcesów na Festiwalu Stressoff. w Szczecinie. Znajoma Marta Hozer-Kocmiel promuje go intensywnie na swoim FB. Jestem też ze Szczecina ale mieszkam w Szwecji. Serdecznie pozdrawiam.

  Polubione przez 1 osoba

 3. Serdecznie polecam Panią Ele. Przez długie lata chodziłem i korzystałem z pomocy tej Pani i bardzo dużo mi w życiu pomogła. Żałuje, że już nie pracuje w JW bo lepszej nie ma i nie będzie. Pozdrowienia Pani magister.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.